…..
Startul oficial al Cupei Mondiale din 2022 va avea loc duminică, pe 20 noiembrie, când este programat meciul dintre selecționatele Qatarului, țara gazdă, și Ecuadorului.
Programul complet al Cupei Mondiale 2022
Programul fazei grupelor Cupei Mondiale 2022
Duminică, 20 noiembrie:
Qatar – Ecuador (Grupa A)
Luni, 21 noiembrie:
Senegal – Olanda (Grupa A)
Anglia – Iran (Grupa B)
Statele Unite ale Americii – Țara Galilor (Grupa B)
Marți, 22 noiembrie:
Argentina – Arabia Saudită (Grupa C)
Mexic – Polonia (Grupa C)
Franța – Australia (Grupa D)
Danemarca – Tunisia (Grupa D)
Miercuri, 23 noiembrie:
Spania – Costa Rica (Grupa E)
Germania – Japonia (Grupa E)
Belgia – Canada (Grupa F)
Maroc – Croația (Grupa F)
Joi, 24 noiembrie:
Brazilia – Serbia (Grupa G)
Elveția – Camerun (Grupa G)
Portugalia – Ghana (Grupa H)
Uruguay – Coreea de Sud (Grupa H)
Vineri, 25 noiembrie:
Qatar – Senegal (Grupa A)
Olanda – Ecuador (Grupa A)
Anglia – Statele Unite ale Americii (Grupa B)
Țara Galilor – Iran (Grupa B)
Sâmbătă, 26 noiembrie:
Argentina – Mexic (Grupa C)
Polonia – Arabia Saudită (Grupa C)
Franța – Danemarca (Grupa D)
Tunisia – Australia (Grupa D)
Duminică, 27 noiembrie:
Spania – Germania (Grupa E)
Japonia – Costa Rica (Grupa E)
Belgia – Maroc (Grupa F)
Croația – Canada (Grupa F)
Luni, 28 noiembrie:
Brazilia – Elveția (Grupa G)
Camerun – Serbia (Grupa G)
Portugalia – Uruguay (Grupa H)
Coreea de Sud – Ghana (Grupa H)
Marți, 29 noiembrie:
Olanda – Qatar (Grupa A)
Ecuardor – Senegal (Grupa A)
Țara Galilor – Anglia (Grupa B)
Iran – Statele Unite ale Americii (Grupa B)
Miercuri, 30 noiembrie:
Polonia – Argentina (Grupa C)
Arabia Saudită – Mexic (Grupa C)
Tunisia – Franța (Grupa D)
Australia – Danemarca
Joi, 1 decembrie:
Japonia – Spania (Grupa E)
Costa Rica – Germania (Grupa E)
Croația – Belgia (Grupa F)
Canada – Maroc (Grupa F)
Vineri, 2 decembrie:
Camerun – Brazilia (Grupa G)
Serbia – Elveția (Grupa G)
Coreea de Sud – Portugalia (Grupa H)
Ghana – Uruguay (Grupa H)
Programul optimilor de finală ale Cupei Mondiale 2022
Sâmbătă, 3 decembrie:
(49) Câștigătoarea Grupei A – Locul doi din Grupa B
(50) Câștigătoarea Grupei C – Locul doi din Grupa D
Duminică, 4 decembrie:
(52) Câștigătoarea Grupei D – Locul doi din Grupa C
(51) Câștigătoarea Grupei B – Locul doi din Grupa A
Luni, 5 noiembrie:
(53) Câștigătoarea Grupei E – Locul doi din Grupa F
(54) Câștigătoarea Grupei G – Locul doi din Grupa H
Marți, 6 decembrie:
(55) Câștigătoarea Grupei F – Locul doi din Grupa E
(56) Câștigătoarea Grupei H – Locul doi din Grupa G
Programul sferturilor de finală ale Cupei Mondiale 2022
Vineri, 9 decembrie:
(58) Câștigătoarea meciului 53 – Câștigătoarea meciului 54
(57) Câștigătoarea meciului 49 – Câștigătoarea meciului 50
Sâmbătă, 10 decembrie:
(60) Câștigătoarea meciului 60 – Câștigătoarea meciului 56
(59) Câștigătoarea meciului 51 – Câștigătoarea meciului 52
Programul semifinalelor Cupei Mondiale 2022
Marți, 13 decembrie:
Câștigătoarea meciului 57 – Câștigătoarea meciului 58
Miercuri, 14 decembrie:
Câștigătoarea meciului 59 – Câștigătoarea meciului 60
Finala mică se va juca sâmbătă, 17 decembrie.
Când se joacă marea finală a Cupei Mondiale din 2022 ?
…..