” Fotografia este modul meu de a relationa cu lumea. Si cu mine insami, de fapt. O fotografie buna este una care-si povesteste singura povestea. ”
(Emese Benko, De ce fotografia? Autori : Andrei Baciu, Cristina Tinta, Dorin Bofan, Ed.Filos 2013)
“Fotografia este vis, relaxare, jurnal, joaca, dragoste si moment. O fotografie buna este o stare sufleteasca transformata intr-un estetic sublim. Restul sunt jumatati de masura…” (Florin Emil
” O imagine buna poate genera stari sufletesti complexe
…Nu cred ca pot defini, in cuvinte clare, o
” Gandindu-ma ca o fotografie este un dialog mut
Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
Δ