
“Pentru autovehiculele cu motor termic È™i hibrid, înscrierile continuă. Până în acest moment au fost depuse 10.611 dosare, în valoare de 120,7 milioane de lei, iar bugetul disponibil este de aproximativ 44 milioane de lei.
În total, în cadrul celor trei componente ale programului (autovehicule electrice, autovehicule cu motor termic și motociclete) au fost depuse până acum 18.628 de dosare.
Pe parcursul acestui an este posibil să redevină disponibile sume pentru achiziția de autovehicule electrice, în funcție de numărul beneficiarilor care renunță la tichetele rezervate. De asemenea, în cazul unei rectificări bugetare, o eventuală suplimentare va putea fi analizată în funcție de execuția și performanța celorlalte programe finanțate prin Administratia Fondului pentru Mediu.
Orice sumă care va deveni disponibilă È™i orice eventuală suplimentare a bugetului vor fi comunicate public.” (facebook.com)














