“Fotografia este memoria vizuala a timpului. O fotografie buna este cea care te indeamna sa o privesti pe indelete si pe care ai vrea sa o revezi. ”
(Andrei Birsan, De ce fotografia? Autori : Andrei Baciu, Cristina Tinta, Dorin Bofan, Ed.Filos 2013)
…Nu cred ca pot defini, in cuvinte clare, o imagine buna ; cred insa in regulile de compozitie ale picturii, in forta mesajului si in a descoperi
” Gandindu-ma ca o fotografie este un dialog mut
“Fotografia este memoria vizuala a timpului. O
“O fotografie buna este aceea care reuseste sa-mi atraga
Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
Δ