” O fotografie buna e una care ramane cu tine pentru totdeauna, o asimilezi, ti-o insusesti si-o vezi cu ochii mintii cand ai nevoie de ea.”
(Radu Salcudeanu,De ce fotografia? Autori : Andrei Baciu, Cristina Tinta, Dorin Bofan, Ed.Filos 2013)
” Gandindu-ma ca o fotografie este un dialog mut intre fotograf si privitor, atunci cand o fotografie intra in rezonanta cu experienta mea, cu trairile mele ,
“Fotografia este memoria vizuala a timpului. O
“O fotografie buna este aceea care reuseste sa-mi atraga
“O fotografie buna nu tine de gusturi sau de
Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
Δ