Harta politica a JUDETULUL CLUJ. Cine sunt PRIMARII alesi in 27 septembrie 2020

September 30, 2020
62 Views

PSD -11 Primari

UDMR- 9 Primari

PMP- 3 Primari

USR -1 Primar

Alde -1 Primar

Partidul Verde -1 Primar

Independenti -4 Primari

Primarii din orașele județului?

Mun. Cluj-Napoca – Emil Boc (PNL, reales)
Mun. Turda – Cristian Matei (PNL, fost in -PSD-reales)
Mun. Dej – Costan Morar (PNL, fost in PSD-reales)
Mun. Câmpia Turzii – Dorin Nicolae Lojigan (PNL, reales)
Mun. Gherla – Ovidiu Drăgan (PNL, nou ALES )
oraș Huedin – Mircea Moroșan (PNL, reales)

Primarii comunelor din judet alesi in 27 septembrie 2020

Aghireșu – Sorinel Gelu Lehene (PNL, reales)
Aiton – Nicolaea Făgădar (PNL, fost in PSD-reales)
Aluniș – Mihai Sav (PNL, reales)
Apahida – Grigore Fati (PSD, reales)
Așchileu – Ana Cighir (PNL, fost in PSD-reales)
Baciu – Balázs János (UDMR, reales)
Băișoara – Liviu Ghib (PNL,reales)
Beliș – Viorel Matiș (PSD, reales)
Bobâlna – Augustin Mureșan (PSD, reales)
Bonțida – Emil Cărhaț (PNL, reales)
Borșa – Mariana Secară (PNL, reales)
Buza – Czegher Ștefan (UDMR, reales)
Căianu – Daniel Crișan (PNL, nou)
Călărași – Ioan Racolța (PMP, reales)
Călățele – Vasile Tripon (PNL, reales)
Cămărașu – Iancu Marcel Mocean (independent, fost in PSD-reales)
Căpușu Mare – Gheorghe Iancu (PNL, reales)
Cășeiu – Silviu Boldor (PSD, reales)
Cătina – Borbély Florin (PMP, nou)
Câțcău – Călin Mureșan (PNL, reales)
Ceanu Mare – Virgil Păcurar (PMP, nou)
Chinteni – Lucia Magdalena Suciu (PSD, reales)
Chiuiești – Gavril Mihuț (PNL, reales)
Ciucea – Radu Florin Abrudan (PNL, reales)
Ciurila –Teodor Cristinel Popa (PNL, reales)
Cojocna – Sorin Ranga (PNL, nou)
Cornești – Cornel Chifor (PNL, nou)

Cuzdrioara – Simion Casian Rus (PNL, fost in PSD-reales)
Dăbâca – Emil Cioban (PNL, reales)
Feleacu – Victor Gabriel Costea (PNL, fost in PSD-reales)
Fizeșu Gherlii – Vasile Ioan Lup (PNL, reales)
Florești – Bogdan Pivariu (PNL, nou)
Frata – Cristian Cherecheș (PSD, nou)

Gârbău – Gheorghe Lucian Broaină (PNL, reales)
Geaca – Șofronie Moldovan (PNL, nou)
Gilău – Gelu Topan (PNL, nou)

Iara – Ioan Dorin Popa (PNL, reales)
Iclod – Ioan Emil Pârțoc (independent susținut de PNL, reales)
Izvoru Crișului – Vasile Bodiș (UDMR, reales)
Jichișu de Jos – Ioan Moncea (PNL, fost in PSD-reales )
Jucu – Dorel Valentin Pojar (PSD, reales)
Luna – Aurel Giurgiu (PNL, fost in PSD-reales )
Măguri-Răcătău – Alexandru Livescu (independent, nou)
Mănăstireni – Ioan Condor (PSD, reales)
Mărgău – Mircea Suciu (PNL, nou)
Mărișel – Viorel Ghic (PNL, fost in PSD-reales )
Mica – Tiberiu Roland Zelencz (PNL, fost in PSD -reales )
Mihai Viteazu – Zeng Ioan (UDMR, reales)
Mintiu Gherlii – Dumitru Oltean (PNL, fost in PSD-reales )
Mociu – Vasile Focșa (PNL, reales)
Moldovenești – Ioan Mărginean (UDMR, reales)
Negreni – Dorin Constantin Manea (PNL, reales)
Pălatca – Ioan Huldușan (PNL, reales)
Panticeu – Răzvan Butuza (Alianța USR-PLUS, nou)
Petreștii de Jos – Ioan Pîrv (PNL, reales)
Ploscoș – Aurel Truță (PNL, reales)
Poieni – Gheorghe Boca (PNL, reales)
Recea-Cristur – Alexandru Laurian Rus (PNL, reales)
Râșca – Alin Abrudan (PSD, nou)
Săcuieu – Gherorghe Cuc (ALDE, reales)
Sâncraiu – Póka Andrei-Gheorghe (UDMR, reales)
Săndulești – Călin Stelian Fărgaciu (PNL, fost in PSD-reales)
Săvădisla – Asztalos István (UDMR, nou)
Sînmărtin – Ioan Fărtan (PNL, fost in PSD-reales )
Sînpaul – Ovidiu Colceriu (PNL, reales)
Sic – Sallai Ioan (independent, reales)
Suatu – Szabó Mihai (UDMR, reales)
Tureni – Elena Daniela Mănăilă (PNL, reales)
Tritenii de Jos – Dan Alexandru (Partidul Verde, nou)
Țaga – Romulus Mârza (PNL, reales)
Vad – David Prunean (PNL, reales)
Unguraș – Mureșan Ildikó (UDMR, reales)
Valea Ierii – Dorin Nap (PSD, nou)
Viișoara – Ioan Roman (PSD, reales)
Vultureni – Eugen Mureșan (PNL, reales

Leave A Comment

%d bloggers like this: