Se cunoaste programul complet al meciurilor de la EURO 2020. Care sunt partidele pe care Bucurestiul le va gazdui pe Arena Nationala

December 2, 2019
29 Views

Tragerea la sorti a grupelor EURO 2020 a avut loc sambata seara la Bucuresti, in cadrul pavilionului Romexpo, asa ca din acest moment Romania stie in ce grupa va evolua la turneul final, daca se va califica in urma barajului de pe ruta Nations League.

Stim ca vom face parte din grupa C alaturi de Olanda, Ucraina si Austria, iar pe Arena Nationala vom organiza 3 meciuri in aceasta grupa, iar mai jos puteti citi detaliat intregul program al grupei pe care speram sa o putem defini ca “a noastra”, incepand cu 31 martie:

14 iunie: Olanda – Ucraina, la Amsterdam
14 iunie: Austria – invingatoarea barajului din ruta Nations League A sau D, la Bucuresti
18 iunie: Olanda – Austria, la Amsterdam
18 iunie: Ucraina – invingatoarea barajului din ruta Nations League A sau D, la Bucuresti
22 iunie: invingatoarea barajului din ruta Nations League A sau D – Olanda, la Amsterdam
22 iunie: Ucraina – Austria, la Bucuresti

Trebuie spus ca daca Romania trece de Islanda si apoi de invingatoarea dintre Ungaria si Bulgaria, atunci noi vom participa in aceasta grupa. Daca nu realizam aceasta performanta, atunci in aceasta grupa va ajunge invingatoarea barajului din Liga D a Nations League, si anume una dintre debutantele Georgia, Belarus, Kosovo sau Macedonia.

Iata mai jos si programul celorlalte meciuri din celelalte grupe:

Grupa A

12 iunie: Turcia – Italia, la Roma
13 iunie: Tara Galilor – Elvetia, la Baku
17 iunie: Turcia – Tara Galilor, la Baku
17 iunie: Italia – Elvetia, la Roma
21 iunie: Elvetia – Turcia, la Baku
21 iunie: Italia – Tara Galilor, la Roma

Grupa B

13 iunie: Denemarca – Finlanda, la Copenhaga
13 iunie; Belgia – Rusia, la Sankt Petersburg

17 iunie: Finlanda – Rusia, la Sankt Petersburg
18 iunie: Danemarca – Belgia, la Copenhaga
22 iunie: Rusia – Danemarca, la Copenhaga
22 iunie, Finlanda – Belgia, la Sankt Petersburg

Grupa D

14 iunie: Anglia – Croatia, la Londra
15 iunie: invingatoarea barajului din Liga C a Nations League – Cehia, la Glasgow
19 iunie: Croatia – Cehia, la Glasgow
19 iunie: Anglia – invingatoarea barajului din Liga C a Nations League, la Londra
23 iunie: Croatia – invingatoarea barajului din Liga C a Nations League, la Glasgow
23 iunie: Cehia – Anglia, la Londra

In barajul din Liga C a Nations League avem meciurile: Norvegia – Serbia si Scotia – Israel.

Grupa E

15 iunie: Spania – Suedia, la Bilbao
15 iunie: Polonia – invingatoarea barajului din Liga B a Nations League, la Dublin
19 iunie: Suedia – invingatoarea barajului din Liga B a Nations League, la Dublin
20 iunie: Spania – Polonia, la Bilbao
24 iunie: invingatoarea barajului din Liga B a Nations League – Spania, la Bilbao
24 iunie: Suedia – Polonia, la Dublin

In barajul din Liga B a Nations League sunt programate partidele: Bosnia – Irlanda de Nord si Irlanda – Slovacia.

Grupa F

16 iunie: invingatoarea barajului din A sau D – Portugalia, la Budapesta
16 iunie: Franta – Germania, la Munchen
20 iunie: invingatoarea barajului din A sau D – Franta, la Budapesta
20 iunie: Portugalia – Germania, la Munchen
24 iunie: Portugalia – Franta, la Budapesta
24 iunie: Germania – invingatoarea barajului din A sau D, la Munchen.

…..

Leave A Comment

%d bloggers like this: