“Cluj Art”, un nou spatiu expozitional in inima Clujului; inaugurarea in curand

November 6, 2019
640 Views

“În ultimii ani, Clujul s-a dezvoltat foarte mult din punct de vedere cultural. Nu că ar fi lipsit vreodată cultura din Cluj dar acum parcă lumea e mai avidă ca oricând de experiențe culturale din cele mai diverse.

Orașul nostru e unul de mare respirație artistică, în parte susținut de protipendada artiștilor locali dăruiți de Facultățile de Teatru, Arte Plastice, și Conservator, pe de altă parte fiindcă a intrat în marile circuite artistice mondiale. E un oraș în plină creștere și Cluj Art vrea să fie parte din aceasta.

De aceea, am considerat oportună deschiderea unui Centru al Artelor, un loc de întâlnire între artiști și consumatorii de artă. Ne dorim să facem din Cluj Art un punct de reper al orașului nostru, un loc emblemă, un loc cum au toate marile orașe europene. O putem face împreună. De aceea, vă rugăm să vă treceți adresa noastră în GPS ul cultural personal și să vă faceți cât mai des drum la noi.”

Cluj Art va ofera :

-expoziții de arta
-ateliere de pictura/desen/creație
– lansări de carte, produse
-degustări de vin…

Promitem calitate, promitem bucurie!

Contact :
clujart@gmail.com
Tel. (+40) 0726-203892

Leave A Comment

%d bloggers like this: