Expoziție de artă fotografică aniversară

February 3, 2019
558 Views

Asociaţia ArtImage Cluj-Napoca în parteneriat cu Biblioteca Judeţeană „Octavian Goga” Cluj organizează în intervalul 03-20 februarie 2019, sub Înaltul Patronaj al Asociaţiei Artiştilor Fotografi din România, o expoziţie de excepţie, prilejuită de aniversarea a 75 de ani de la naşterea artistului fotograf Francisc Németh excelenţă a Federaţiei Internaţionale de Artă Fotografică (FIAP), membru de onoare a Asociaţiei Artiştilor Fotografi din România (AAFR), sub genericul PAŞI ÎN UMBRE.
Vernisajul expoziţei de la Cluj-Napoca va avea loc duminică 3 februarie 2019 începând cu ora 17 în Foaierul Bibliotecii Judeţene „Octavian Goga” Cluj, calea Dorobanţilor nr. 104 în prezenţa artistului.
Cuvintele de prezentare vor fi rostite de către ing. Mircea Albu, preşedinte ArtImage şi de către Prof. univ. dr. Dorel Găină.
Un inedit moment muzical susţinut de către artistul Nucu Pandrea va încânta cu siguranţă pe toţi cei prezenţi la acest remarcabil eveniment cujean.

Leave A Comment

%d bloggers like this: