4-1 Irina Begu defileaza in setul secund. 4-1 si Irina se apropie de victorie

0-1 Bacsinszky castiga primul game al setului al doilea

Set 1

6-4 Begu castiga primul set, scor 6-4

5-4 Irina Begu, la un singur game de castigarea primului set

2-2 Irina Begu reuseste sa revina in meci si sa egaleze scorul in primul set

0-2 La fel ca in meciul de mai devreme, Irina incepe mai slab si ii permite Timeei Bacsinszky sa faca breakul

Simona Halep – Viktorija Golubic 6-3, 1-6, 6-1

Set 3

6-1 Set si meci Simona Halep, care nu ii mai da sanse adversarei. Gestul lui Golubic de la 3-1 a inrait-o pe Simona

3-1 Simona gaseste solutiile pentru a penetra apararea elvetiencei. La un moment dat, Golubic incearca un tertip pentru a o deconcentra pe Simona si cere analizarea urmei de pe zgura, desi nu avea dreptul

2-0 Simona Halep face break, in uralele spectatorilor

1-0 Simona incepe pentru prima data in acest meci un set la conducere

Set 2

1-6 Set Viktorija Golubic. Elvetianca revine extraordinar in meci, dupa ce la finalul primului set era vizibil demotivata in fata numarului 1 mondial

1-5 Simona a cazut in setul secund, iar Golubic e la un game, pe propriul serviciu, de egalare

1-4 Elvetianca Golubic revine in joc si castiga doua gameuri la zero

1-1 Simona isi castiga si ea serviciul

0-1 Golubic intrerupe seria Simonei si castiga primul game al setului secund, pe propriul serviciu

Set 1

6-3 Set Simona Halep! Simona castiga 5 game-uri la rand, dupa un inceput mai slab de meci impotriva Viktorijei Golubic, locul 115 WTA

5-3 Golubic incepe sa si greseasca, Halep profita si ia al 4-lea game la rand

4-3 Simona preia initiativa si pare ca a dezechilibrat-o complet pe Golubic. Halep isi domina vizibil adversara la nivel mental

3-3 Simona castiga a doua minge de break si egaleaza

2-3 Simona lupta pentru egalare, dar rateaza o minge de break. Imediat dupa, vine randul ei pentru a anula o minge de game a Viktorijei Golubic

2-3 Simona isi castiga serviciul si se apropie la un game de Golubic

1-3 Simona Halep incearca sa treaca peste inceputul greu de meci si sa revina in joc

0-2 Golubic isi confirma breakul si isi castiga si propriul serviciu

0-1 Simona Halep nu incepe meciul asa cum si-ar fi dorit, iar Golubic pleaca cu un break