Municipiul Cluj-Napoca a castigat titlul de “Oras European al Sportului 2018

December 7, 2017
617 Views

Municipiul Cluj-Napoca a castigat titlul de “Oras European al Sportului 2018

In cadrul unei ceremonii desfasurate la Parlamentul European din Bruxelles, municipiul nostru a primit titlul “European City of Sport 2018”.
Acest titlu castigat azi reprezinta o recunoastere europeana a viziunii si eforturilor comunitatii noastre in sustinerea investitiilor in domeniul infrastructurii sportive, a politicilor publice de promovare a sportului de masa si a recunoasterii evenimentelor sportive de nivel national si european organizate in orasul nostru.
Alaturi de titlul de Capitala Europeana a Tineretului castigat in anul 2015, acest nou titlu va contribui si mai mult la cresterea vizibilitatii orasului nostru in plan international, la includerea Clujului in reteaua europeana a oraselor care promoveaza politici aplicate in domeniul sportului precum si la continuarea promovarii politicilor din domeniul sportului in orasul nostru.

Leave A Comment

%d bloggers like this: